Zoznam | Topky | Mail | Mapy | Cestovanie  slovenčina čeština english deutsch francais polski italiano espanol portugues svenska íslenska magyar

Calendrier de l'avent


11 days left till Christmas comes.

Écrivez une lettre a Pere Noël! ]

712514
2391622
324136
2018215
421819
1011117
<< 12. Décembre13. Décembre 

Milé dievčatá, slečny, všetky slobodné devy! Toto je váš deň! Máte niekoľko možností, ako zistiť, ktorý vám je súdený.

Tie z vás, ktorým kuchyňa nepripadá ako čudesná neznáma krajina, môžu využiť svoje zručnosti a "vyrobiť" si haluškové cesto. Aby vám robota šla od ruky a nebolo vám pri tom smutno, zavolajte si nejakú spriaznenú dušu, ktorá vám môže poslúžiť aj ako zapisovateľka - potrebujete totiž 12 papierikov s menami slobodných mládencov. Tie potom starostlivo zapracujete do útrob halušiek. Do veľkého hrnca dáte zovrieť vodu, kde neskôr varíte halušky. Potom musíte pozorne sledovať, ktorá ako prvá vypláva na hladinu. Tú treba rýchlo vyloviť a rozlúštiť meno "nastávajúceho".

Aby aj "nekuchárky" dostali šancu, je tu ďalšia možnosť. Tá časť s papierikmi a menami je rovnaká, ako v prvom prípade. Tu sa ich však nezbavíte všetkých naraz a na toho pravého si budete musieť počkať až do Štedrého večera. Od dnes spálite každý večer 1 papierik - tie sú samozrejme poskladané tak, aby sa mená nedali čítať a výber je náhodný. Papierik, ktorý vám ostane 24.12. ako posledný, otvoríte a tešíte sa! ;o)