Zoznam | Topky | Mail | Mapy | Cestovanie  slovenčina čeština english deutsch francais polski italiano espanol portugues svenska íslenska magyar

Adventi naptár


11 nap marad karácsonyig.

Írj levelet a Jézuskának / Télapónak! ]

712514
2391622
324136
2018215
421819
1011117
<< 12. December13. December 

Milé dievčatá, slečny, všetky slobodné devy! Toto je vᚠdeň! Máte niekožko možností, ako zisti, ktorý vám je súdený.

Tie z vás, ktorým kuchyňa nepripadá ako čudesná neznáma krajina, môžu využi svoje zručnosti a "vyrobi" si haluškové cesto. Aby vám robota šla od ruky a nebolo vám pri tom smutno, zavolajte si nejakú spriaznenú dušu, ktorá vám môže poslúži aj ako zapisovatežka - potrebujete totiž 12 papierikov s menami slobodných mládencov. Tie potom starostlivo zapracujete do útrob halušiek. Do vežkého hrnca dáte zovrie vodu, kde neskôr varíte halušky. Potom musíte pozorne sledova, ktorá ako prvá vypláva na hladinu. Tú treba rýchlo vylovi a rozlúšti meno "nastávajúceho".

Aby aj "nekuchárky" dostali šancu, je tu ďalšia možnos. Tá čas s papierikmi a menami je rovnaká, ako v prvom prípade. Tu sa ich však nezbavíte všetkých naraz a na toho pravého si budete musie počka až do Štedrého večera. Od dnes spálite každý večer 1 papierik - tie sú samozrejme poskladané tak, aby sa mená nedali číta a výber je náhodný. Papierik, ktorý vám ostane 24.12. ako posledný, otvoríte a tešíte sa! ;o)